středoevropský malíř 19. století - Dívčí portrét

Nejdelší strana: 57 cm

Olej na plátně fixováném na kartonu, 47x38 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Malba poškozena, v minulosti neodborně restaurována.

Předložená olejomalba od středoevropského malíře 19. století zobrazuje polopostavu mladé dívky, která se natáčí směrem k divákovi a v levé ruce dívka svírá své černé vlasy. Pozadí obrazu je zcela zasazeno do stínu, a tak hlavní pozornost je věnována zobrazené dívce a jejímu melancholickému pohledu, který je směřován mimo diváka na pravou stranu obrazové kompozice. Malbu ozařuje svěží ruměnec v modelčině tváři a něžně odhalené rameno z něhož spadává tenká bílá halenka. Barevné akcenty kompozice tvoří žlutá barva modelčina šátku a také sytá zelená a červená barva pláště, který volně spadá z jejího pravého ramene. Jedná se o jednoznačně kvalitní realistický portrét, jehož hodnota nepochybně stoupne podaří-li se dílo blíže určit.

středoevropský malíř 19. století
87817. Dívčí portrét
Dražba ukončena:15.12.2022 20:44:18
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 600 Kč