středoevropský malíř kolem pol. 19. stol. - Setkání v horách

Pozn.: Restaurováno.

Nejdelší strana: 68 cm

Olej na plátně, 55x68 cm. Nesignováno. Nerámováno.

Na předloženém obraze je zachycena romantická komponovaná krajina s horskou cestou a dřevěným srubem. Stafáž vytváří dvojice postav v předním obrazovém plánu, na pozadí výjevu se vyvyšuje dramaticky akcentovaný štít. Dojem pohybu kompozici propůjčují výrazně osvětlená mračna. Na díle lze obdivovat krásnou souhru typických rysů romantizující krajinomalby. Výrazně kompozičně začleněný krajinný rámec navozuje dojem výjimečnosti a nespoutanosti přírody. K témuž dojmu přispívá také pozoruhodná práce s lokálním osvětlením, které se soustředí do centra kompozice a na světelné efekty na nebesích. S tímto pojetím zcela souzní kolorit, ve kterém se vedle potemnělé zelené výrazně prosazuje tlumený pastelový odstín nebe doplněný o odstíny cesty a osvícené části mračen. Obraz lze považovat za velice hodnotného zástupce romantického malířství s nepopiratelnou uměleckou i sběratelskou hodnotou.

středoevropský malíř kolem pol. 19. stol.
78894. Setkání v horách
Dražba ukončena:29.06.2022 21:12:14
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 300 Kč