Svatopluk Klimeš - V letu

Kombinovaná technika- akryl, oheň a popel, 90x80 cm. Nesignováno. Nerámováno.

Nejdelší strana: 90 cm

o autorovi: 10. března 1944 v Praze
Výtvarník, malíř, kreslíř, fotograf, multimediální umělec, performer a vysokoškolský pedagog. V letech 1959–1963 vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze. V letech 1967–1973 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze.
Od roku 1998 vyučuje na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. V roce 2003 byl jmenován docentem. V letech 2001–2006 byl proděkanem pro studium.

Členství ve skupinách
1988 – zakládající člen skupiny Papiriál
1994–1996 – Nové sdružení pražských umělců
1995–1997 – AFTEC (Asociace francouzsko-české spolupráce)
1995–1997 – skupina Serpens
1998 – Umělecká beseda (výtvarný odbor), od roku 2007 je předsedou odboru
2000 – Kulturní centrum Řehlovice

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 55 000 Kč.

115731. V letu
Zbývá:16 dnů, 6 hodin
Konec dražby:30.05.2024 21:24:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč