Olej na plátně, 50x40 cm. Signováno vpravo dole V. Beneš. Rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1895 Pečky - 1963 Hradec Králové
Malíř, krajinář, absolvoval v letech 1922-25 kreslířskou školu ak. malíře E.Krona, v letech 1932-37 studoval soukromě malbu u Ludevíta Csordáka v Košicích. Přítel malíře Bohumila Němce, společně v květnu 1943 vystavovali své obrazy v Rubešově galerii v Praze.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 92 000 Kč