Václav Špála - Kytice ve váze

Litografie, 50x39 cm. Signováno vpravo dole V. Špála. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen, na paspartě místy skvrnky. Vydal S.V.U. Mánes svým členům na rok 1930.

o autorovi: 1885 - 1946
Narodil se ve Žlunicích. Studoval pražskou AVU a na UMPRUM ornamentální kresbu. Přidal se k umělecké skupině Osma (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka. Později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu. Před 2. sv. válkou byl předsedou spolku Mánes.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

Václav Špála
31915. Kytice ve váze
Dražba ukončena:16.05.2019 20:14:32
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 300 Kč