Viktor Pešek - Žinkovy

Olej na kartonu, 22x3é cm. Signováno vpravo dole Pešek. Rám.

o autorovi: Narodil se v Nepomuku roku 1900. Malíř krajin, podobizen a figurálních obrazů v Nepomuku. Studie UPM Praha 1918 - 1925, výstavy opakované v Nepomuku, náměty z rodného kraje a z Nepomuku. Pro hospodářskou záložnu namaloval významný obraz "Zrušení roboty na Nepomuku". Na zámku v Zelené Hoře řada jeho obrazů.
Jeho obrazy jsou již se vztahem k městu Nepomuku zcela rozebrány! Velmi dobrá sběratelská a investiční položka, vysoce kvalitní malba, ojediněle v této kvalitě na trhu s uměním.

21264. Žinkovy
Dražba ukončena:27.06.2018 21:13:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč