Vladimír  Silovský - Lesní tůňka

Olej na kartonu, 37x39 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 39 cm

o autorovi: 1891 – 1974
Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog. Studoval architekturu na ČVUT, Uměleckoprůmyslovou školu v Záhřebu a ve speciálce prof. Švabinského na AVU v Praze, kde později sám vedl grafickou speciální školu a v letech 1958 – 1960 byl jejím rektorem. Autor řady grafických cyklů, patřil k předním reprezentantům české sociální grafiky 20. let minulého století. Ve 30. letech min. století vytvořil mnoho obrazů, zpodobňujících architekturu staré Prahy.

72625. Lesní tůňka
Dražba ukončena:30.01.2022 21:32:22
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč