Vladimír  Silovský - U stolu

Kombinovaná technika, 38x29 cm, signováno vlevo nahoře Silovský, volný list.

o autorovi: 1891 – 1974
Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog. Studoval architekturu na ČVUT, Uměleckoprůmyslovou školu v Záhřebu a ve speciálce prof. Švabinského na AVU v Praze, kde později sám vedl grafickou speciální školu a v letech 1958 – 1960 byl jejím rektorem. Autor řady grafických cyklů, patřil k předním reprezentantům české sociální grafiky 20. let minulého století. Ve 30. letech min. století vytvořil mnoho obrazů, zpodobňujících architekturu staré Prahy.

16718. U stolu
Dražba ukončena:28.02.2018 21:26:11
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč