Vladimír Soukup - Kleopatra II

Olej na plátně, 51x80 cm. Signováno vpravo dole V. Soukup 80. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 92 cm

o autorovi: 1926 – 2004
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Masákově škole dekorativních umění, kresbu a malbu u prof. V. Vorlíčka na Státní odborné škole pro umělecký průmysl v Jablonci n. Nisou a kresbu a užitou grafiku u K. Müllera na Státní grafické škole v Praze. Na VŠUP získal osvědčení pro učitelství na národních školách. Pracoval jako kartograf ve Vojenském zeměpisném ústavu. Ve volné tvorbě maloval krajiny naplněné optimismem, pohodou a radostí, ale také díla inspirovaná životem a náboženstvím. Z technik používal nejčastěji akvarel, temperu a olejomalbu, v grafice sítotisk, linoryt, ofset.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 600 Kč.

85084. Kleopatra II
Dražba ukončena:26.10.2022 22:43:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 700 Kč