Vladimír Soukup - Potopa

Olej na kartonu, 70x50 cm, signováno vpravo dole V. Soukup 95, nerámováno, paspartováno.

Pozn.: Pochází z umělecké pozůstalosti autora.

o autorovi: 1926 – 2004
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Masákově škole dekorativních umění, kresbu a malbu u prof. V. Vorlíčka na Státní odborné škole pro umělecký průmysl v Jablonci n. Nisou a kresbu a užitou grafiku u K. Müllera na Státní grafické škole v Praze. Na VŠUP získal osvědčení pro učitelství na národních školách. Pracoval jako kartograf ve Vojenském zeměpisném ústavu. Ve volné tvorbě maloval krajiny naplněné optimismem, pohodou a radostí, ale také díla inspirovaná životem a náboženstvím. Z technik používal nejčastěji akvarel, temperu a olejomalbu, v grafice sítotisk, linoryt, ofset.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 600 Kč.

16654. Potopa
Dražba ukončena:28.02.2018 20:33:23
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:4 300 Kč