Vladimír Soukup - Rožďalovický rybník

Olej na kartonu, 50x73 cm. Signováno vpravo dole V. Soukup 75. Rám.

Pozn.: Pochází z majetku rodiny autora.

o autorovi: 1926 – 2004
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Masákově škole dekorativních umění, kresbu a malbu u prof. V. Vorlíčka na Státní odborné škole pro umělecký průmysl v Jablonci n. Nisou a kresbu a užitou grafiku u K. Müllera na Státní grafické škole v Praze. Na VŠUP získal osvědčení pro učitelství na národních školách. Pracoval jako kartograf ve Vojenském zeměpisném ústavu. Ve volné tvorbě maloval krajiny naplněné optimismem, pohodou a radostí, ale také díla inspirovaná životem a náboženstvím. Z technik používal nejčastěji akvarel, temperu a olejomalbu, v grafice sítotisk, linoryt, ofset.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 600 Kč.

21293. Rožďalovický rybník
Dražba ukončena:27.06.2018 21:42:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 700 Kč