Vladimír Soukup - Spánek

Olej na kartonu, 37x56 cm. Signováno vpravo nahoře V. Soukup 90.R8m.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Dílo pochází z umělecké pozůstalosti autora.

o autorovi: 1926 – 2004
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Masákově škole dekorativních umění, kresbu a malbu u prof. V. Vorlíčka na Státní odborné škole pro umělecký průmysl v Jablonci n. Nisou a kresbu a užitou grafiku u K. Müllera na Státní grafické škole v Praze. Na VŠUP získal osvědčení pro učitelství na národních školách. Pracoval jako kartograf ve Vojenském zeměpisném ústavu. Ve volné tvorbě maloval krajiny naplněné optimismem, pohodou a radostí, ale také díla inspirovaná životem a náboženstvím. Z technik používal nejčastěji akvarel, temperu a olejomalbu, v grafice sítotisk, linoryt, ofset.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 600 Kč.

30951. Spánek
Dražba ukončena:24.04.2019 19:55:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 000 Kč