Zbyněk Štolovský

53025. Krajina s topoly

popis: Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vpravo dole Zbyněk Štolovský 1944. Rámováno.

o autorovi: 1909 - 1956
Narodil se v Kostelci nad Orlicí. Studoval soukromě u svého otce Josefa Štolovského a Jos. Fixy ve Vídni (1937-1939). Stejně jako jeho otec se zabýval studiem barvy. Maluje krajiny z českého venkova, pražské motivy, portréty a zátiší. Vystavoval u nás, ale také v St. Louis i Senegalu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč.

dražba ukončena: 26.11.2020 21:14:54

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 1 200 Kč