Zdeňka Vorlová-Vlčková - Dívka pasoucí kozy pod skalou

Olej na plátně, 68x104 cm, signováno vlevo dole Z. Vorlová 1940, rám.

1872, Velké Meziříčí - 1954, Praha
Kresbě ji učil její otec Ant. Vorel, který byl profesorem na pedagogiu v Brně. Od roku 1888 studovala na UMPRUM ve Vídní. Roku 1894 se učila v dámské akademii v Mnichově a také jako první Češka složila ve Vídni státní zkoušku z kreslení pro střední školy. Studijně cestovala po Slovensku, Jugoslavii a Itálii. Věnovala se figurální a portrétní malbě. Kromě výstav u nás vystavovala i v mnoha evropských metropolích.

1899. Dívka pasoucí kozy pod skalou
Dražba ukončena:28.01.2015 21:24:00
Vyvolávací cena:4 500 Kč
vydraženo za:14 000 Kč