Antonín Rudolf Kybal - Předjaří Ptáčov

Kombinovaná technika na kartonu, 47x56 cm, signováno vpravo dole Kybal 53, rám, zaskleno.

1901, Nové Město nad Metují
Student UMPRUM v Praze (1920-1924; prod. J. Mařatka a A. Hofbauer). Učil se také na Karlově univerzitě, kde studoval na filosofické fakultě. Věnoval se zejména výtvarnictví v oboru textilním. Zabýval se i kresbou a malbou. V předválečných letech tvořil se skupinou avantgardních výtvarníků. Hojně vystavoval i v zahraničí (Amsterdam, Paříž, Stockholm, Brusel, USA...).

Pozn.: Rám mírně poškozen.

2810. Předjaří Ptáčov
Dražba ukončena:30.09.2015 22:39:15
Vyvolávací cena:1 800 Kč
vydraženo za:7 000 Kč