Adam Řeháček - Císařův slavík

Nejdelší strana: 80 cm

Olej a akryl na plátně, 80x60 cm. Signováno vzadu Řeháček A. Nerámováno.

Obraz Císařův slavík představuje originálního současného českého malíře Adama Řeháčka v jeho typickém projevu, ve kterém se propojují abstraktní a figurativní složky. Malbu Řeháček vytvořil na motivy příběhu Hanse Christiana Andersena, který vypráví o pomíjivosti materiálních věcí (mechanického slavíka) a důležitosti opravdového vřelého citu. Tomuto pohádkovému námětu autorův charakteristický přednes založený na vizuálním účinku barvy s mysteriózními podtóny skvěle vyhovuje. V popředí se objevuje realisticky zpracovaná figura mechanického ptáka, zatímco pozadí zaujímá hluboká struktura abstrahující malby modrých odstínů navozující dojem fantazijního tajemství. Řeháček tímto způsobem poeticky kloubí obě možnosti výrazu do jedinečného celku, který k divákovi promlouvá jak obsahovými, tak výtvarnými prostředky. Stejně jako ostatním pracím tohoto autora je i nabízenému dílu vlastí intenzivní sdílnost a malířská suverenita. Koupi obrazu lze jedině doporučit.

o autorovi: 1985, Benešov

Vystudoval 1. lékařskou fakultu, jako malíř je členem výtvarného spolku Umbra. Hlavní technikou jeho tvorby je malba olejem na plátno, někdy kombinovaná s malbou akrylovými barvami. Tematicky se věnuje expresivní figurální malbě s prvky krajinomalby a abstraktní malby. Jeho práce jsou součástí četných soukromých sbírek. Pro jeho obrazy je typická temnější, snová až melancholická atmosféra.

104078. Císařův slavík
Dražba ukončena:26.10.2023 20:07:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč