Olej na plátně, 82x115 cm, signováno vpravo dole Ad. Petříček 1913, rám.
1883, Zlatá Olešnice u Vysokého nad Jizerou - 1943, Brno
Žák pražské akademie u prof. Ženíška. Absolvoval roku 1908. Zabýval se především figurální malbou a podobiznami. Ilustroval několik knih i časopisů. V grafice se nejvíce zabýval technikou leptu. Několikrát souborně vystavoval na českém venkově.