Olej na kartonu, 55x42 cm. Signováno vlevo dole A. Petříček. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1883 – 1943
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval pražskou Akademii u prof. F Ženíška. Zabýval se hlavně figurální malbou a portréty, známé jsou i jeho krajiny. Redigoval obrazovou část časopisu Světozor v Praze, ilustroval další časopisy. Jako grafickou techniku nejčastěji používal lept. Vyučoval také na typografické škole.