Olej na kartonu, 25x35 cm. Signováno vpravo dole M. Kalina. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 44 cm
o autorovi: 1898 - ?
Malířka. Studovala na AVU v Praze u J. Obrovského, V. Hynaise a K. Krattnera. Malovala figurální a portrétní obrazy, také krajiny, někdy je signovala pseudonymem Miloš Kalina. Čerpala z domácí historie a literatury, též ze zahraniční etnografie. V r. 1931 měla soubornou výstavu v pražském Topičově salonu.