Akvarel na papíře, 31x41 cm, signováno vlevo dole C. Bouda, rám, zaskleno.
o autorovi: 1901, Kladno - 1984, Praha
Absolvent UMPRUM v Praze (1923; prof. Fr. Kysela). Poté úspěšně dostudoval (1926) i na AVU u prof. Švabinského. Vycestoval do Dalmácie, Francie a Itálie. V rané tvorbě se cítil býti spíše malířem. Tvořil malby z jižních Čech a Turnovska. Od roku 1933, kdy začínal využívat techniku mědirytiny byla jeho díla převážně grafická. Významný tvůrce knižních ilustrací, titulních listů a obálek. Provedl návrhy na dvě okna v chrámu sv. Víta. Kromě svých četných grafik se v průběhu této činnosti stále částečně věnoval malbě, když vytvořil mnoho krajin z okolí Prahy.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 330 000 Kč