Olej na plátně, 109x150 cm. Signováno vpravo dole Dan Solojoff. Nerámováno.
Nejdelší strana: 150 cm
o autorovi: 1908 Petrohrad - 1994 Paříž
Malíř ruského původu. V letech 1945-60 působil v Lyonu, a od roku 1960 až do své smrti žil v Paříži. Byl všestranným umělcem (básník, malíř, ilustrátor), jeho tvorbu lze zařadit do poválečného surrealismu, či postexpresionismu. V některých obrazech lze spatřit vliv Marca Chagalla, se kterým se potkal v začátcích 60. let.