Daniil Andreevitch Solojef - Modrý akt

Olej na plátně, 109x150 cm. Signováno vpravo dole Dan Solojoff. Nerámováno.

Nejdelší strana: 150 cm

o autorovi: 1908 Petrohrad - 1994 Paříž
Malíř ruského původu. V letech 1945-60 působil v Lyonu, a od roku 1960 až do své smrti žil v Paříži. Byl všestranným umělcem (básník, malíř, ilustrátor), jeho tvorbu lze zařadit do poválečného surrealismu, či postexpresionismu. V některých obrazech lze spatřit vliv Marca Chagalla, se kterým se potkal v začátcích 60. let.

vydraženo velký formát
108463. Modrý akt
Dražba ukončena:01.02.2024 21:23:04
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč