Eduard Wirth - Bohatý úlovek

Olej na plátně, 65x135 cm. Signováno vpravo dole Ed. Wirth 1925. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 142 cm

o autorovi: 1870 – 1935
Malíř. Narodil se v Čechách, rodina se vystěhovala do Rumunska. Studoval malířskou akademii v Benátkách, stal se krajinářem. Žil a tvořil dlouhá léta v Káhiře, kde se stal profesorem na Egyptské škole výtvarných umění. Egyptská vláda ho pověřila výzdobou mnoha veřejných budov. Po vzniku československé republiky se vrátil do vlasti a usadil se v Brně, kde začal zpodobňovat českou krajinu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 28 000 Kč.

Eduard Wirth
81148. Bohatý úlovek
Dražba ukončena:27.07.2022 22:07:29
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 000 Kč