Evropa 1. pol. 20. stol. - Namibijští pouštní lvi u moře

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na silné malířské lepence, 56 x 64 cm. Nesignováno. Rámováno v původním vídeňském uměleckém rámu ornamentálně zdobeném.

Poznámka současného majitele: Kvalitní malba s dynamickým ztvárněním pouštních lvů žijících v Namibii při ochlazení na pláži u moře, znázorněné neklidným vlnobitím, dotváří skvělý umělecký prožitek z díla. Obraz původně pochází z vysoce kvalitní židovské umělecké sbírky z USA. Židovští sběratelé ve snaze ochránit své díla před rabováním za druhé světové války často nechali odstraňovat signatury, aby se dílo stalo nezajímavým, což je případ i tohoto jinak skvělého uměleckého díla. Motivem je pár lvů z Namibie, kde dodnes žijí pouštní lvi, kteří se často objevují až na plážích u moře z důvodu vlhkého vzduchu a lepšího klimatu. Obraz zahraniční provenience vytvořil kvalitní malíř, což je patrno z jak celkové kompozice obrazu, tak s rozvržením perspektivy díla. Po určení autorství nepochybně velmi naroste hodnota tohoto galerijního díla, obchodovatelného i na mezinárodních trzích s uměním. Velká a mimořádná přežitost pro sběratele a investory!

Evropa 1. pol. 20. stol.
107385. Namibijští pouštní lvi u moře
Dražba ukončena:20.12.2023 19:05:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč