Olej na plátně fixováném na kartonu, 41x49 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 58 cm
Dílo Tvary představuje abstraktní výjev pozoruhodného barevného řešení i kompozice. Formát obrazu je rozdělen do několika plánů, které jsou ve vzájemném kontaktu. Plocha je strukturována základními geometrickými obrazci, které na sebe zčásti berou prostorový či prostoro-tvorný charakter. Z meditativního béžového pozadí vystupuje sytě žlutý lichoběžník, před nějž je zasazen jehlan. Další jasně vymezené abstraktní útvary levitují v prostoru. Dílo je pevně zakotveno v principech geometrické abstrakce, která se v evropském malířství dynamicky rozvíjela od desátých let 20. století. Účinek tohoto proudu nepředmětného malířství se stejně jako na předloženém obraze realizuje prostřednictvím jednoduchých čistých forem. Působení díla je tak oproštěno na samotný prazáklad vnímání, které je založeno na kvalitách tvaru, barvy a kompozice. Jedná se o vyspělou práci blízkou suprematistické estetice, kterou ocení nejen milovníci abstraktního umění.