Olej na plátně, 27x48 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
Nejdelší strana: 65 cm
Obraz Rybáři na horském jezeře vznikl jako dílo, na němž lze pozorovat doznívající tendence romantického malířství. Na plátně je třeba vyzdvihnout kombinaci odlišných krajinných typů, tedy hladinu poklidného jezera, břeh s prostým stavením a monumentální horské štíty na pozadí. Výrazně kompozičně rozčleněný výjev z otevřené krajiny zprostředkovává atmosféru volnosti a nespoutanosti, jak bylo pro romantickou estetiku typické. Doplňuje ho i jemná ztišená atmosféra, kterou vytváří figurální stafáž, tedy postavy v loďce, jež poklidně klouzá po hladině. S lyrickým střízlivým pojetím, ve kterém se prosazuje zmírnění romantické tendence k výrazovosti a dynamice, je v souladu přirozený kolorit a jemná práce s rukopisem. Obraz lze považovat za velice hodnotného zástupce malířství 19. století s nepopiratelnou sběratelskou hodnotou.