F. Ženíšek 1940 - Intimní sólo rockového kytaristy

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Signováno vpravo dole, olej na plátně, 60 x 70 cm, neopakovatelná intimní scéna rockového kytaristy osvědčené rockové kapely v očekávání virtuózního sóla tentokráte na loži! Umělec zachytil často diskutované téma střetu dvou generací s velkým věkovým rozdílem s nutkavou myšlenkou, jak to asi vypadá v ložnici při požadavcích mladé ženy při plnění manželských povinností?? Nadčasové téma, kvalitně malířský zpracované zachycující sice potemnělý interiér pokoje, avšak při zachování jasu těl a základního vybavení interiéru pokoje. V Evropě existuje celá řada sběratelů erotické malby, kdy uvedené téma má navíc nadstandardní vyznačení problematické propojení mládí a stáří. Silně vypovídající skvělé umělecké dílo. Rámované ve vídeňském dobovém rámu s ornamentálním vlnovitě příčným zdobením se zlatavě černým povrchem. Obraz původně pochází ze skvělé umělecké sbírky českých krajanů ve Vídni a byl několikráte s úspěchem vystavován!

F. Ženíšek 1940
107455. Intimní sólo rockového kytaristy
Dražba ukončena:20.12.2023 20:13:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč