Ferdinand Fiala - Koupající se

Olej na plátně, 62x47 cm. Signováno vpravo dole Ferda Fiala. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

o autorovi: 25. července 1888 - + +1953; český malíř, grafik a filmový architekt Ferdinand Fiala (zemřel 16. listopadu 1953). Pocházel z umělecké rodiny Fialů, k níž se počítají hudebníci Ferdinand a Jiří Julius Fiala, herci Karel a Eman Fiala a František Fiala, známý pod pseudonymem Ferenc Futurista. Studoval na grafické škole, později architekturu. Před první světovou válkou byl vedoucím výpravy Městských divadel pražských. Roku 1914 začala i jeho filmová činnost. Ve dvacátých letech působil jako architekt, ale také jako herec, kameraman a režisér. Na počátku zvukového období spolupracoval a V. Rittershainem. Do roku 1945 se podílel na výpravě tří desítek filmů (byly mezi nimi i významné filmy Řeka, Maryša, Trhani, Hlídač č. 47, Babička, Barbora Hlavsová aj.) a po osvobození k nim připojil dalších třináct filmů.
(BARTOŠEK, Luboš. Filmový kalendář 1973. Praha, 1973, s. 65.)

308107. Koupající se
Dražba ukončena:29.03.2021 20:12:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 600 Kč