František Josef Klír - Potok v podzimní lese

Olej na plátně, 100x64 cm. Signováno vpravo dole F. Klír 1906. Rám.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1867 – 1941
Malíř. Studoval na kladenské řemeslné škole, pak soukromě v Praze u V. Jansy, J. Šetelíka a K. Reisnera. Krátce také studoval na pražské AVU u F. Sequense a v Mnichově u profesorů Knürra, Köpfa a Hájka. Byl portrétistou a krajinářem, oblíbil si jižní Moravu, Chodsko, Slovensko. Maloval též malebná zákoutí starého Kladna, odkud však také pocházejí některé jeho sociální práce a obrazy z pracovního prostředí.

300690. Potok v podzimní lese
Dražba ukončena:10.09.2019 20:20:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 300 Kč