František Mracký - Orlické hory

Akvarel, 31x46 cm. Signováno vpravo dole Franta Mracký. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: * 27.1.1900 Praha (Česká republika) + 18.4.1971 Klatovy (Česká republika) grafik, malíř, pedagog
Žák umělecko průmyslové školy v Praze u profesorů Schussera, Brunnera a Maška. Studijní cesty konal po Francii, Itálii a Jugoslávii. Usadil se na Klatovsku, kde žil přes dvacet let. Věnoval se malování krajiny v Pošumaví. Po olejomalbách z dřívějších let se věnoval důsledně akvarelu.

306753. Orlické hory
Dražba ukončena:30.11.2020 20:06:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč