Linoryty, od 22x30 cm do 30x42 cm. Všechny signovány vpravo dole tužkou H. Ambrosová. Rámy, pasparty, skla.
Pozn.: Rámy mírně poškozeny.
o autorovi: 1934
Malířka. Studovala VŠUP v Praze u K. Svolinského. Spolu s manželem, malířem Karlem Bořeckým, žili v Mostě, odkud také pocházejí její krajinky a městské motivy. Malovala také krajiny ze Slovenska a z Francie. Věnovala se rovněž figurální malbě i zátiší. Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i ve světě.