Helena Ambrosová - Divadlo ve starém Mostě

Olej na plátně, 32x41 cm. Signováno vpravo dole Ambrosová. Rámováno.

Nejdelší strana: 55 cm

o autorovi: 1934
Malířka. Studovala VŠUP v Praze u K. Svolinského. Spolu s manželem, malířem Karlem Bořeckým, žili v Mostě, odkud také pocházejí její krajinky a městské motivy. Malovala také krajiny ze Slovenska a z Francie. Věnovala se rovněž figurální malbě i zátiší. Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i ve světě.

112631. Divadlo ve starém Mostě
Dražba ukončena:10.03.2024 20:49:19
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč