Olej na plátně, 72x41 cm, signováno vlevo dole H. Tredor-Rašín, rám.
1904, Bohdaneč
Žák AVU (1935-1939; prof. Thiele, Obrovský). Roku 1947 se vrátil opět na AVU, kde studoval sochařství u prof. J. Laudy. Malíř genrů, podobizen a také Podskalí a Vyšehradu. Z tohoto prostředí vznikl i cyklus čítající 95 obrazů. Maloval také portály a pražské chrámy.