Hugo Tredor-Rašín - Stojící muž s plnovousem v holínkách

Olej na plátně, 72x41 cm, signováno vlevo dole H. Tredor-Rašín, rám.

1904, Bohdaneč
Žák AVU (1935-1939; prof. Thiele, Obrovský). Roku 1947 se vrátil opět na AVU, kde studoval sochařství u prof. J. Laudy. Malíř genrů, podobizen a také Podskalí a Vyšehradu. Z tohoto prostředí vznikl i cyklus čítající 95 obrazů. Maloval také portály a pražské chrámy.

1951. Stojící muž s plnovousem v holínkách
Dražba ukončena:26.03.2015 19:00:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 500 Kč