Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Olej na plátně, 65 x 54 cm. Rámováno v autorském speciálně vyrobeném širokém rámu (11 cm) s povrchovým zvrásněním za použití závěrečného patinovaného zlatého odstínu.
Poznámka současného majitele: Pastózní provedení malby za silného použití olivově zelenohnědého spektra zásadních ploch, dotvářejí zeleno okrové plochy, kdy vlevo vzadu lze spatřit opřený obraz dívky a skicák na stole. Barevná kompozice je srovnatelná se stylizací děl Kubištových a rovněž pozoruhodné postavy umělce, fotografa Miroslava Tichého z Kyjova. Zátiší v popředí zachycující kytici ve džbánu a rozložené ovoce, naprosto plynule zapadá do atmosféry pokoje umělce, kdy je navíc zachyceno další umělcovo dílo vlevo a nad ním hra světla a stínů je zvládnutá bezchybně s jasnou stylizací francouzské malířské školy. Provedením je obraz v přímé návaznosti na vysoce kvalitní zátiší francouzských malířů 20. století působících v Paříži. Galerijní, krásný obraz původně pochází ze skvělé sbírky moderního umění českých krajanů žijících v Paříži. Vzácná, nádherná práce s velkým investičním a nadčasovým potenciálem! Galerijní provedení ve vysoké kvalitě malby je mimořádnou výzvou pro sběratele umění a investory!
o autorovi: 1920 - 1983
Významný český moderní malíř, jehož díla jsou zastoupena v řadě státních galerií a ve významných soukromých sbírkách po celé Evropě, zejména v Rakousku. Pracoval na úkolech do veřejného prostoru. Navrhl skleněné mozaiky pro Ústí nad Labem a pro Most.