Jan Šebek - Pletení věnce

Olej na překližce, 70x60 cm. Signováno vpravo nahoře J. Šebek. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 90 cm

Předložený obraz dívky, která plete věnec, představuje velmi krásnou ukázku folkloristicky zaměřeného díla Jana Šebka, žáka Maxe Švabinského a spolupracovníka Alfonse Muchy, jenž se kromě figurálních námětů proslavil také svými monumentálně-historickými plátny. Na nabízené malbě se Šebek prezentuje svým typickým repertoárem výrazových prostředků. Zejména jde o důraz na objem postavy zobrazené v blízkém pohledu, který vytváří dojem intimity a přítomnosti, jako by byl divák přímým účastníkem výjevu. Neméně působivá je i malířská technika, zvláště citlivé zacházení s paletou, která velmi trefně, ale nekřiklavě zdůrazňuje bohatost dívčina oděvu. Příjemný živý rukopis výborně vystihuje charakter matriálů kroje i hebkost dívčiny pleti. Celkově se jedná o vysoce zdařilé malířské dílo s nepopiratelnou sběratelskou hodnotou.

o autorovi: 1890 - 1966

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 28 000 Kč.

111324. Pletení věnce
Dražba ukončena:28.02.2024 20:02:05
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč

5 500 Kč 28.02.2024 19:59:05 6439
5 000 Kč 25.02.2024 10:59:10 7900