Jaroslav Augusta - Horská krajina

Olej na kartonu, 50x70 cm, signováno vpravo dole J. Augusta, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1878 – 1970
Malíř. Studoval na AVU v Praze u M. Pirnera, dále na akademii v Mnichově u J. Hertericha a K. Marra. Malířské vzdělání završil soukromým studiem u Joži Uprky, který jej nadchnul pro národopisnou tématiku. Před 1. světovou válkou žil a tvořil na Slovensku, po válce se tam opět vrátil a výtvarně zpracovával slovenskou tématiku – jak podtatranskou krajinu, tak sociální motivy a lidské typy. Trvale se usadil v Banské Štiavnici, kde byl profesorem kreslení.

14832. Horská krajina
Dražba ukončena:30.11.2017 19:13:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč