Jaroslav Augusta - Portrét dívky

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 54x43 cm, monogramováno vpravo dole AJ, rám.

Pozn.: Vzadu přípis. Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1878 – 1970
Malíř. Studoval na AVU v Praze u M. Pirnera, dále na akademii v Mnichově u J. Hertericha a K. Marra. Malířské vzdělání završil soukromým studiem u Joži Uprky, který jej nadchnul pro národopisnou tématiku. Před 1. světovou válkou žil a tvořil na Slovensku, po válce se tam opět vrátil a výtvarně zpracovával slovenskou tématiku – jak podtatranskou krajinu, tak sociální motivy a lidské typy. Trvale se usadil v Banské Štiavnici, kde byl profesorem kreslení.

13866. Portrét dívky
Dražba ukončena:26.10.2017 21:04:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 100 Kč