Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole J. Sodomka. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 84 cm
o autorovi: 1919-1975
Malíř. Vystudoval AVU v Praze ve Všeobecné a speciální škole O. Nejedlého. Věnoval se krajinomalbě, především krajině Vysočiny, zachytil krásu, obyvatele a přeměny mizejícího kraje. Vystavoval s posluchači AVU v Praze a horáckými umělci. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích.