Olejotempera na kartonu, 28x20 cm. Signováno vpravo dole J. Hýžová 74. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Malba mírně poškozena.
Nejdelší strana: 51 cm
o autorovi: 1915-1992
Narodila se v Prostřední Bečvě. Studovala malířskou školu spolku Mánes v Praze u prof. Tittelbacha a Lieslera. Věnovala se převážně krajinomalbě. Ve svém díle zachycovala nejčastěji Valašsko a jeho proměny.