Jaroslava Hýžová-Fišerová - Valašská matka s dítětem

Olejotempera na kartonu, 28x20 cm. Signováno vpravo dole J. Hýžová 74. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Malba mírně poškozena.

Nejdelší strana: 51 cm

o autorovi: 1915-1992
Narodila se v Prostřední Bečvě. Studovala malířskou školu spolku Mánes v Praze u prof. Tittelbacha a Lieslera. Věnovala se převážně krajinomalbě. Ve svém díle zachycovala nejčastěji Valašsko a jeho proměny.

Jaroslava Hýžová-Fišerová
94848. Valašská matka s dítětem
Dražba ukončena:01.06.2023 21:34:29
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 900 Kč