Jižní Írán, oblast Farsistán, konec 19. stol. - Perský koberec avšar

Koberec, 146x113 cm. Vsytě modrém pili je velký podélný cihlově červený medailon, na bocích s pravoúhlým zalamováním, na obou kratších stranách vrcholícím 3-mi štíty se zubatými okraji a kosočtverečnými hroty. Uvnitř medailonu je sekundární modro černý medailon, uprostřed se 3-mikosočtverci s háky na obvodu. Ve vícedílné borduře vyplňuje hlavní bílý pás stromkovitý motiv. Ve vzorech se dále uplatňuje okrová, skořicově hnědá, modro černá a lomeně bílá barva. Osnova nebarvená přírodně melírovaná vlna, útek růžovo okrová vlna, vlas vlna.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Jižní Írán, oblast Farsistán, konec 19. stol.
32961. Perský koberec avšar
Dražba ukončena:12.06.2019 18:22:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:5 500 Kč