Akvarel na papíře, 50 x 35 cm, rámováno pod sklem, signováno vlevo dole. 1864 Jičíněves, 1927 Praha Žák Čermáka, Lhoty a Pirnera na AVU, zakladatel S.V.U. Mánes. Malíř a ilustrátor, mnoho děl s historickými náměty.