Jules Zermati - Laškování s pradlenkou

Olej na plátně, 44x58 cm. Signováno vlevo nahoře J. Zermati. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 70 cm

Předložená kompozice od italského malíře Julese Zermati představuje pohled do interiéru, ve kterém je zobrazena pradlena a muž po její levici. Dívka se věnuje každodenní práci, je oblečena do modré sukně a bíle košile, černé kudrnaté vlasy ji pokrývá žlutý šátek. Výrazně starší muž se dotýká obličeje modelky s laškovným úsměvem. Jeho identita zůstává skryta a proto se můžeme pouze domnívat o jeho vztahu k pradleně. Barevná kompozice je zasazena do zemitých tónů, na jejichž pozadí se vymezují jasné barvy oděvu modelky. Jedná se o velice kvalitní žánrovou malbu, která vykazuje vysoké kvality malířského provedení a psychologizaci zobrazených postav. Dílo doporučujeme jako skvělou sběratelskou příležitost a finanční investici.

o autorovi: 1875 – 1925
Italský malíř

111434. Laškování s pradlenkou
Dražba ukončena:28.02.2024 21:50:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč