Karel Kuneš st. - Domažlice

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Kombinovaná technika na kartonu, signováno autorsky vlevo dole s přípisem 38 (1938), rámováno v paspartě pod sklem do masivního galerijního uměleckého autorského rámu ornamentálně zdobeného plastickou řezbou dle návrhu malíře. Profilovaný výjimečný autorský rám má původní patinu se zlatavě hnědou patinací. 40x29cm, rozměr s rámem 61x51cm. Panorama Domažlic s nezbytnou dobře známou věží na náměstí je bravurním malířským dokumentem o dobové architektuře této kouzelné části Domažlic, kdy mnohé budovy zachycené malířem se dnes již bohužel nevyskytují. Raritní panoramatické kvalitní zobrazení se silným potenciálem pro sběratele Chodska se silným zaměřením na Postřekov a Domažlice! Mimořádná předvánoční exklusivní nabídka!

Karel Kuneš st. (6. března 1898, Domažlice – 5. června 1970, Domažlice) byl malíř, grafik a externí učitel učňovských škol v Domažlicích, otec sochaře Karla Kuneše ml. absolvoval umělecké školení u profesora domažlického gymnázia Trefného a poté malířskou školu profesora Proškovce v Plzni – odborné studium dekorativního malířství. Od roku 1933 byl členem Sdružení západočeských výtvarných umělců, později pak Svazu československých výtvarných umělců; od roku 1944 získal členství ve spolku sběratelů a přátel exlibris (SSPE).

Karel Kuneš st.
107658. Domažlice
Dražba ukončena:20.12.2023 23:36:00
Vyvolávací cena:5 500 Kč
vydraženo za:5 500 Kč

5 500 Kč 20.12.2023 11:23:45 9923