Karel Tondl - Včelí úly na zahradě

Olej na plátně, 65x50 cm. Monogramováno vpravo dole K.T. 1903. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893-1980
Narodil se v Krásnu nad Bečvou. Studoval pražskou AVU u prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského. Grafiku vystudoval na Sorbonně v Paříži. Absolvoval studijní cesty do Německa, Polska, Itálie, Španělska, Jugoslávie a USA. Šest let pracoval v Paříži a ve Švýcarsku. Byl zakladatelem SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Arts v Paříži, Print Society v Londýně, UB Slovenské v Bratislavě, SČUG Hollar. Ve své tvorbě se věnoval hlavně grafice, ale také olejomalbě a akvarelu. Získal řadu ocenění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč

29543. Včelí úly na zahradě
Dražba ukončena:27.03.2019 19:50:08
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:3 200 Kč