Kavkaz kolem pol. 20. stol. - Koberec Karabach

184x112cm. Ve středním poli jsou medailony z nichž vystupují šikmá břevna ve tvaru Ondřejského kříže. Kompozici doplňují tradičně rozmístěné drobné geomertické útvary včetně postaviček ptáků. V trojdílné borduře je zakomponovaná vlnovka propojující pyramidální geometrické útvary. Na obou kratších stranách jsou osnovní nitě v pravidelných intervalech spleteny do copánků a po dvou propojeny s vystupujícími třásněmi. Barevná struktura: Základ pole je bílý, hlavní bordury červenév ornamentech se dále uplatňuje tmavě modrá, okrová, vínová a černá. Materiál: osnova je vlna, útek tmavo hnědě barvená vlna, vlas vlna.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Kavkaz kolem pol. 20. stol.
25817. Koberec Karabach
Dražba ukončena:12.12.2018 22:09:34
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 000 Kč