kvalitní evropský malíř přelomu 19. a 20. století - Romantická alpská krajina II

Olej na plátně, 48x80 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 97 cm

Na předložené malbě je zachycena lyrická scéna s plně vyjádřenými prvky romantizující krajinomalby. Rámec pravé části obrazové plochy tvoří balvanitý břeh jezera s porostem stromů, zatímco na horizontu výjev uzavírají strmé vrcholky hor. Krajinu typicky doplňuje figurální stafáž, v tomto případě osamělá figura v loďce, která klouže po jezeře. Malíř na obraze velmi dovedně vytvořil kontrast hladké hladiny vody s dramaticky rozvrásněnými liniemi skalnatých hor. Týmž účinkem působí kontakt hutných zemitých odstínů břehu s líbeznými odstíny vody a oblohy. K těmto kvalitám je třeba připočíst citlivý rukopis, kterým malíř zachytil jemný opar, do něhož je část scény zahalena. Celkově zastřená atmosféra diváka uvádí do světa výjimečnosti a sublimního pocitu kontaktu se strhující velikostí přírody. Tento kvalitní obraz by neměl uniknout pozornosti žádného sběratele se zájmem o romantický proud evropského malířství.

kvalitní evropský malíř přelomu 19. a 20. století
111400. Romantická alpská krajina II
Dražba ukončena:28.02.2024 21:24:07
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč