Pozn.: Mistrovská plenérová práce
Nejdelší strana: 92 cm
Olej na kartonu, 80x66 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.
Předložená malba představuje velmi kvalitní variantu zachycení lesního interiéru v duchu tradice mařákovské školy. Řešení obrazu je založeno na průhledu vegetací v divoké přírodě a velmi umném vyvážení barevných a světelných kontrastů. Přední plán s hustým porostem a horizontálou mohutného kmene je pojednaný v tmavších odstínech zeleně, zatímco v odlehčeném pozadí prosvítá jasné denní světlo. Pro daný umělecký okruh je rovněž typická paleta zemitých barevných odstínů, kterou na tomto díle střídají světle zelené projasněné tóny. O kvalitě autora obrazu svědčí také zacházení s technikou a uvolněný rukopis charakteristický pro práci v plenéru. Jedná se o dílo značných kvalit, jehož umělecká hodnota je nepopiratelná.