M. Rigo - Live Dominican republic

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Akryl na malířské desce, 100 x 150 cm, signováno autorsky vpravo, rámováno v působivě ladícím moderním rámu barevně dotvářející fialové odstíny na obraze. Výrazné malířské provedení ve stylu Art Brut plně zapadá do malířského uměleckého stylu vyzařující radost ze života na karibských ostrovech. V Dominikánské republice je problém s uměleckými výtvarnými svazy, proto se mnozí umělci daleko dříve prosadí v zahraničí. Mnohá díla jsou vyvezena do zahraničí, kde následně jsou správně oceněna, vzhledem k zájmu prozíravých sběratelů. Umělci Dominikánské republiky jsou schopni namalovat tuto ostrovní zemi známou svými bílými plážemi a divokým rytmem hudby Merenge, dokážou vyjádřit i ve výtvarném projevu svérázným uměleckým stylem Art Brut. Panoramatické zpracování tématu vtahuje diváka do přitažlivé atmosféry Karibiku. Obraz původně pochází ze sbírky umělců Karibiku amerického sběratele původem českého krajana, významného finančníka žijícího na Bahamách. Inspirativní dílo s výrazným ekonomickým a sběratelským potenciálem.

M. Rigo
107461. Live Dominican republic
Dražba ukončena:20.12.2023 20:19:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 500 Kč