Marta Rožánková - Drábková - Ze Samotišek

Olej na plátně, 45x55 cm. Signováno vpravo dole M. Rožánková - Drábková Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Nejdelší strana: 65 cm

o autorovi: 1882 - ?
Malířka. Studovala na UMPRUM v Praze a soukromě v krajinářské škole A. Kalvody. Věnovala se malbě krajin, květin a zátiší. Žila v Olomouci a opakovaně se vracela na Slovensko, kde vytvořila cyklus Orava. Vystavovala převážně na Moravě, od r. 1932 se zúčastňovala Podzimních salonů v Paříži. Její práce jsou zastoupeny v GVU v Ostravě, MU v Olomouci a GVU v Hradci Králové.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 Kč.

83652. Ze Samotišek
Dražba ukončena:11.09.2022 20:55:27
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 000 Kč