Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Nesignováno olej na plátně, 65 x 85 cm, rámováno v umělecké profilované liště se zlatohnědou povrchovou patinací. K dílu jsou dodány dvě knihy, které vždy patřily k obrazu: Baťa - švec, který dobyl svět, a dále kniha J. A. Baťa – Spolupráce (Zlín 1936). Obraz s knihami pochází z majetku světoznámého ševce Jana Antonína Baťu ze Zlína, jeden z největších úspěšných podnikatelů v meziválečném tehdejším Československu.
Jan Antonín Baťa (11. března 1898 Uherské Hradiště – 23. srpna 1965 Batatuba, Brazílie) byl československý a brazilský podnikatel. Po smrti polorodého bratra Tomáše v roce 1932 se stal v souladu s jeho závětí jediným majitelem akciové společnosti Baťa, která tehdy podnikala už v 56 zemích světa a zaměstnávala 31 000 pracovníků. V letech 1932–1939 byl šéfem firmy, podílel se na jejím řízení spolu s Dominikem Čiperou a Hugo Vavrečkou.
Obraz původně byl součástí vynikající sbírky umění židovských sběratelů, kteří ve snaze uchránit díla před rabováním, nechávali odstranit signatury z obrazu. Proto u mnoha děl pocházejících ze skvělých židovských sbírek marně hledáme signaturu. Pro navyšující tlak nacistů a nucenými deportacemi Hledali židé způsob uschování uměleckých děl, v tomto případě se majitelé obrátili na podnikatele Baťu, ten vyhověl mnohým svým známým, židovským obchodníkům. Na panoramaticky pojatém velkoryse uměleckém díle je zachyceno několik vysoko podložených továrních budov baťové továrny s panoramatem kopců tyčících se nad Zlínem. Foto tohoto údolí je publikováno v knize J. A. Bati – Spolupráce na straně 33. Malířsky skvělé provedení prozrazující práci kvalitního malíře. Pro velmi malý výskyt panoramat Zlína a vzhledem ke vztahu k původním vlastníkům obrazu a knih nepochybně neujde tento soubor pozornosti sběratelů. Po určení autorství značně stoupne hodnota tohoto cenného galerijního uměleckého díla! Rare! Vysoce reprezentativní kvalitní dílo, jež bude skvostem každého významného prostoru ve Zlíně!