Pozn.: Příložena výdejová boleta puncovního úřadu.
Šatlén, Rakousko - Uhersko, délka 48cm. Zakončený karabinkami, zdobený zlatými přívěsky, prvním ve tvaru podkovy pro stěstí a druhým, šestistranným medailonkem, zdobeným rytinou, uprostřed osazený drobný granát, rozměr 19x21mm, R-U zlato ryzost 580/1000. Označeno znaménkem "METAL"